Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2011

ΑΜΥΓΔΑΛΙΑ-ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ 1-7

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ
Πολύ ποιο εύκολα από ότι αναμενόταν ο Κτηνοτροφικός συνέτριψε την ομάδα της Αμυγδαλιάς με σκορ 1-7. Ο αγώνας διεξήχθει κάτω από αφόρητη ζέστη που ήταν φυσικό να επηρεάσει και τους παίχτες , που είχαν σοβαρό πρόβλημα συντονισμού στο πρώτο μισάωρο , δεδομένου που σήμερα ήταν και η πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-2 , και στα τελευταία λεπτά του αγώνα το σκορ πήρε μεγάλη διάσταση . Η Αμυγδαλιά σε κανένα σημείο δεν μπόρεσε να παρακολουθήσει τον Κτηνοτροφικό , και με τέτοιες εμφανίσεις θα δυσκολευτεί να μείνει στην κατηγορία.
Ευκαιρία με τον Μήττα...
Το φίλμ του αγώνα:

• Στο 31΄ ο Ξάνθος από πλάγια , έκανε το 0-1 , μετά από προσπάθεια αποτυχημένη του Μήττα.
  • Στο 42΄ο Παπαίωάνου από κοντά κάνει το 0-2
...και ο Ξάνθος το 0-1.
  • Στο 50΄0 Χαντάβας με μακρινό πλασέ θα κάνει τρία τα τέρματα του Κτηνοτροφικού.
  • Στο 65΄ Ο Ντινόπαπας από κοντά μετά από κόρνερ θα πετύχει το γκολ της τιμής για την Αμυγδαλιά..
  • Στο 74΄Ο Μήττας αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του  θα γράψει το 1-4.
  • Στο 76΄Ο τερζής με δυνατό μακρινό σούτ κάνει το 1-5.
  • Στο 82΄ο Ελευθεριάδης θα σημειώσει το ομορφότερο γκολ με μονοκόμματο σουτ μετά από σέντρα ακριβείας του Παπαστεργίου.