Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου 2012

ΠΑΛΙΟΥΡΙΑ - ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ 3-2 (ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΟΥ)

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ 2012-13

Διπρόσωπος σήμερα ο Κτηνοτροφικός  , και αποκλεισμός από την συνέχεια του κυπέλου . Απαράδεκτη η εμφάνιση του Κτηνοτροφικού στο πρώτο μέρος και πάρα πολύ καλή στο δεύτερο ,με μεγάλη επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια .Η ομάδα παρουσιάστηκε εντελώς ανανεωμένη από πέρσι  , με παίχτες που προσπάθησαν αλλά όχι όσο χρειαζόταν για  ανατρέψουν το εις βάρος 3-1 του πρώτου ημιχρόνου . Στο τέλος του αγώνα τα άκουσαν κανονικά από τον προπονητή Νίκο Τόλη  ο οποίος ήταν σε έξαλλη κατάσταση γιατί δεν εφαρμόστηκαν αυτά που συμφώνησαν και έμαθαν να κάνουν στην προπόνηση .Η συνέχεια ελπίζουμε να είναι καλή γιατί τα θετικά στοιχεία δόθηκαν από σήμερα , το αποτέλεσμα δε του σημερινού αγώνα είναι εντελώς πλασματικό.

Τα άκουσαν κανονικά οι ΄΄Κτηνοτρόφοι΄΄ στο τέλος του αγώνα από τον Νίκο Τόλη
Το φιλμ του αγώνα:
  • Στο 18΄ ο Τερζής θα εκμεταλλευθεί σένρα του Τζάγκα , και με δυνατό σουτ θα κάνει το 1-0.
  • Στο ίδιο λεπτό αναγκαστική αλλαγή του Παπαστεργίου ο οποίος τραυματίστηκε στο πρώτο λεπτό του αγώνα . Στη θέση του πέρασε ο Αργύρης Λουκάς.
  • Στο 20΄ ο Κόγιος από κοντά σε φάση διαρκείας θα ισοφαρίσει σε 1-1.
  • Στο 24΄βγήκε μόνος ο Κερασίδης με τον τερματοφύλακα και με πλασέ έκανε το 2-1 για την Παλιουριά.
  • Στο 44΄και πάλι ο Κόγιος με πλασέ στην γωνία θα κάνει το 3-1

ΠΑΛΙΟΥΡΙΑ

• Στο 66΄ο Κακούσιος της Παλιουριάς θα δει με δεύτερη κίτρινη την κόκκινη κάρτα.
  • Στο 87΄ο Τσιάρας θα σημειώσει ένα σπάνιο γκολ αφού κεραυνοβόλησε τον τερματοφύλακα της Παλιουριάς από 25περίπου μέτρα σημαδεύοντας το  ΄΄Γ΄΄ της εστίας του.
  • Στο 91΄ο Λουκάς είχε δοκάρι σε πολύ δυνατό μακρινό σούτ .

Φανταστικό το Γκολ του Ηλία σήμερα , αλλά....